WYCIECZKI

WYJAZDY CYKLICZNE:

TERMY PODHALAŃSKIE

TERMY CHOCHOŁOWSKIE – WYJAZDY WIECZORNE

Wejście wieczorne na 3 godziny

Wyjazd z Rabki między: 17:30 a 17:50 – powrót ok.: 22:30

wyjazdy w poniedziałki i czwartki

Termy Chochołowskie tworzą 3 baseny na otwartym powietrzu i 18 różnego typu niecek pod dachem, wyposażone w różnorodne zestawy umilających kąpiel wabików. Wodę zapewnia odwiert umiejscowiony na obszarze Niecki Podhalańskiej, czerpiący ze źródła o temperaturze ok. 82℃.

Baseny termalne w Chochołowie są w TOP 5 najlepszych parków wodnych w Europie wg portalu Holidu.

PO WIDOKI

TRASA WIDOKOWA NA GUBAŁÓWKĘ(ZAKOPANE) Z POSTOJAMI W LUDŹMIERZU I NA BACHLEDÓWCE

WYJAZDY CYKLICZNE WE WTORKI (MOŻLIWE WYJAZDY W INNE DNI)

Wyjazdy dostosowane są także dla osób mających problemy z chodzeniem. Jeśli warunki pogodowe nie sprzyjają wyjazdowi przekładamy lub odwołujemy wojaż.

Wyjazd z Rabki po obiedzie między 13:15 a 13:45.
Powrót ok. 19:30

Film zrealizowany przez LucjanSDesign

PERŁY SPISZA

TRASA WIDOKOWA PO TERENIE SPISZA

WYJAZDY W ŚRODY (MOŻLIWE WYJAZDY W INNE DNI)

Dla nas 2 najważniejsze miejsca na Spiszu. Zwiedzanie zamku „Dunajec” z przewodnikiem oraz punkt widokowy „Litwinka” na Czarnej Górze.

Wyjazd z Rabki po obiedzie między 13:15 a 13:45.
Powrót ok. 19:30

KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

WYJAZDY WE WTORKI ORAZ ŚRODY (MOŻLIWE WYJAZDY W INNE DNI)

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Kopalnia Soli „Wieliczka” dzisiaj to zarówno wielowiekowa tradycja jak i nowoczesność, kilkusetletnia historia i podziemne miasto z rozbudowaną infrastrukturą. Kopalnia to dorobek kilkudziesięciu pokoleń górników, pomnik historii Polski i narodu polskiego – marka, która istnieje w świadomości Polaków od stuleci.

Wyjazd z Rabki PORANNY ok. 8:10 (WTOREK) oraz po obiedzie ok 14:00 (ŚRODA).

NIEDZIELNE
WYJAZDY:

JASKINIA BIELSKA ORAZ
SPACER W KORONACH DRZEW
„BACHLEDKA” – SŁOWACJA

Wycieczka łącząca dwie wspaniałe atrakcje tuż za naszą południową granicą.

Jaskinia Bielska (Belianska jaskyňa) jest jedną z najczęściej odwiedzanych udostępnionych jaskiń na Słowacji. Obecnie do zwiedzania dostępne jest 1370 m o przewyższeniu 125 m. Jaskinia odznacza się bogatą szatą naciekową. Trasa jest oświetlona, powadzi betonowym chodnikiem i schodami z poręczami liczącymi ponad 800 stopni.

Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka znajduje się w samym sercu majestatycznych lasów Pienińskiego Parku Narodowego. Trasa o długości ponad 600 m prowadzi przez urozmaicony gatunkowo las. Na trasie Ścieżki znajdują się tablice informacyjne w trzech językach (słowacki, angielski i polski) Dla tych, którzy lubią dreszczyk emocji są też odcinki 'przygodowe’, a na samym końcu ścieżki znajduje się wieża na której szczycie można przejść po siatce znajdującej się 32 m nad ziemią.

KRÓLEWSKI KRAKÓW

Całodzienna wycieczka

W programie:
– Sanktuarium w Łagiewnikach;
– Skarbiec Królewski na Wawelu;
– Katedra Wawelska;
– Droga Królewska;
– Stary Rynek;
– Muzeum Podziemia Rynku;

Wyjazd z Rabki o godz.: 9:00, powrót przed 20:00

ZAMEK ORAWSKI (SŁOWACJA)

Zamek Orawski (Oravský hrad), wybudowany został na sposób „orlego gniazda“, na skale nad rzeką Orava, w mieście Oravský Podzámok. Zamek był żupnym grodem  i siedzibą orawskich właścicieli posiadłości,  do których należała prawie cała Orava.

Zamek tworzy dziś kompleks budowli, które odtwarzają kształt skały, na której stoi. W 1556 roku zamek dostał się w ręce rodu Thurzo, który przeprowadził jego dalekosiężną przebudowę. W roku 1611 Zamek Oravski uzyskał swój dzisiejszy wygląd.

Kompleks zamkowy składa się z dolnego, średniego i górnego zamku, pałaców, fortyfikacji i wież. Zwiedzających zainteresuje połączenie trzech bram wejściowych z tunelem, pod którym znajdują się  podziemne korytarze.

W najstarszych pomieszczeniach górnego zamku znajduje się ekspozycja archeologiczna. Ekspozycja  przyrodnicza jest umieszczona na dolnych piętrach środkowego zamku, a na górnym piętrze znajduje się ekspozycja etnograficzna. Historyczną ekspozycję tworzy kompleks średniowiecznych i renesansowych budynków zamku i ich pierwotne wyposażenie.


WYJAZDY
2x W MIESIĄCU:

KOPALNIA SOLI W BOCHNI

Zwiedzanie bocheńskiej kopalni to niezwykłe opowiadanie o niebywałym trudzie pracy górników i czyhających na nich niemal na każdym kroku zagrożeniach, przedstawiony w sposób niezwykle przystępny dla wszystkich. Wyjątkową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna Ekspozycja Multimedialna, która pozwala na promowanie historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać prawdziwą górniczą kolejką lub przepłynąć łodzią. Zwiedzanie kopalni kończy się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja, boisko sportowe i plac zabaw dla dzieci.


KASPROWY WIERCH

Wyjazd kolejką linową

Kolej linową PKL na Kasprowy Wierch zna bez wątpienia każdy miłośnik gór. Powstała zaledwie w 227 dni, a do jej budowy zatrudniono prawie tysiąc osób. Prace były prowadzone na trzy zmiany, po szesnaście godzin dziennie. Po raz pierwszy turyści wjechali na szczyt dokładnie 15 marca 1936 roku i to właśnie ta data jest symbolicznym początkiem historii Polskich Kolei Linowych.

Wyjazd z Rabki po obiedzie ok. 13:45


ŁOMNICKI SZCZYT

WYJAZD KOLEJKĄ LINOWĄ NA SZCZYT 2634 M N.P.M.
POBYT NA SZCZYCIE 50 MIN.

Wybierz się na niezapomnianą wycieczkę na drugi co do wielkości szczyt w Tatrach. Wyjazd kolejką linową ze Słowackiej Tatrzańskiej Łomnicy.


POZOSTAŁE
WYJAZDY:

TRADYCYJNY „FLISACKI”
SPŁYW DUNAJCEM

Niesamowity spływ z Polskimi Flisakami po rzece Dunajec. Start w Sromowcach Wyżnych, a koniec w Szczawnicy. Czas spływu ok. 2h 15 min.

MUZEUM „DOM RODZINNY JP II
WADOWICE

Wizyta w Muzeum „Dom rodzinny Jana Pawła II”, oraz Bazylice NMP i oczywiście degustacja kremówek papieskich.

DOLINY TATRZAŃSKIE

WYJAZDY DO TRAS SPACEROWYCH:

  • DOLINA KOŚCIELISKA (trasa w dwie strony do schroniska PTTK na Hali Ornak – ok. 12 km.)
  • DOLINA CHOCHOŁOWSKA ( trasa w dwie strony do Polany Chochołowskiej – ok 18 km.)
  • DOLINA MAŁEJ ŁĄKI (trasa w dwie strony do Wielkiej Polany Małołąckiej ok. 7 km.)

GORCZAŃSKIE WIEŻE WIDOKOWE

  • WIEŻA NA GORCU
  • WIEŻA NA MOGIELICY
  • WIEŻA NA LUBANIU
  • WIEŻA NA KOZIARZU
  • WIEŻA NA MAGURKACH

SCHRONISKO PTTK KUDŁACZE
SPACER NA LUBOMIR

Trasa spacerowa ok 3 km w jedną stronę od Schroniska PTTK Kudłacze do Obserwatorium Astronomicznego na Lubomirze.

ORKANÓWKA ORAZ
WYSTAWA GORCZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO

RUINY ZAMKU W CZORSZTYNIE ORAZ
GÓRA WDŻAR

Wyjazd ok. 13:30

Zamek w Czorsztynie

Zwiedzanie ruin gotyckiego zamku z XIV w., położonego na wzgórzu nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Góra Wdżar

Góra oddzielająca Gorce od Pienin. Możliwy wyjazd kolejką krzesełkową lub delikatny spacer na szczyt.

Film zrealizowany przez
LucjanSDesign

Ważne!

Ilość miejsc na poszczególne wyjazdy jest zawsze ograniczona.
Rezerwacje miejsc na wycieczkach, przy których bilety wstępu należy wykupić z kilkudniowym wyprzedzeniem zamykamy maksymalnie 3 dni przed terminem realizacji.

PUNKTY ODBIORU

LISTA OŚRODKÓW Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY I ODBIERAMY
BEZPOŚRENIO Z NICH ORAZ ODWOZIMY POD DRZWI.