WYCIECZKI POOBIEDNIE
ORAZ CAŁODNIOWE Z RABKI- ZDROJU

LISTA WYJAZDÓW:

BASENY TERMALNE W CHOCHOŁOWIE

WYJAZDY WIECZORNE Z WEJŚCIEM NA 3H NA BASENY.
WYJAZD MIĘDZY 17:30 A 17:50. POWRÓT OK 22:40.

Z myślą o rekreacji i relaksie stworzono największy kompleks basenów termalnych na Podhalu. Chochołowskie Termy to prawie 3 tysiące m2 lustra wody i 30 niecek basenowych. Wiedząc, że wody termalne są bogate w wiele mikroskładników gwarantujemy przypływ sił witalnych i pełną regenerację organizmu. Oprócz basenów i jacuzzi z wodą termalną, zapraszamy do strefy leczniczej z wodą siarczkową i solankową.. Należy zabrać ze sobą strój kąpielowy, ręcznik oraz klapki.

ZACHODNIE
PODHALE

WYJAZDY POOBIEDNIE
Z RABKI-ZDROJU. POWRÓT
OK. 19:00

Trasa objazdowa, widokowa. Najciekawsza nasza trasa jeśli chodzi o widoki, historię Podhala i opowieści dotyczące produkcji lokalnych smakołyków.
Wyjeżdżamy busami na Gubałówkę.
Po drodze robimy przystanki w Sanktuarium w Ludźmierzu oraz na Bachledówce.

WSCHODNIE
PODHALE

WYJAZDY POOBIEDNIE
Z RABKI-ZDROJU. POWRÓT
OK. 19:30

Trasa objazdowa, widokowa. Biegnie wschodnią częścią Podhala i przekraczając rzekę Białkę wjedziemy na teren Spisza, gdzie zatrzymamy się na jednym
z najpiękniejszych punktów widokowych – Czarnej Górze. Wyjazd kończymy czasem wolnym w Zakopanem na Krupówkach.

KRÓLEWSKI
KRAKÓW

WYJAZD CAŁODNIOWY – NIEDZIELNY Z RABKI-ZDROJU. WYJAZD 9:15, POWRÓT OK. 19:00

W programie:
– Sanktuarium w Łagiewnikach;
– Skarbiec Królewski na Wawelu;
– Katedra Wawelska z Dzwonem Zygmunta oraz Grobami Królewskimi
– Droga Królewska;
– Stary Rynek;
– Muzeum Podziemia Rynku;

KASPROWY WIERCH

WYJAZDY POOBIEDNIE Z RABKI-ZDROJU.

PRZEJAZD DO KUŻNIC, SPACER OK 1,5 KM DO KOLEJKI, WYJAZD I ZJAZD KOLEJKĄ LINOWĄ. POBYT NA SZCZYCIE DO 2 GODZIN.

Kolej linową PKL na Kasprowy Wierch zna bez wątpienia każdy miłośnik gór. Powstała zaledwie w 227 dni, a do jej budowy zatrudniono prawie tysiąc osób. Prace były prowadzone na trzy zmiany, po szesnaście godzin dziennie. Po raz pierwszy turyści wjechali na szczyt dokładnie 15 marca 1936 roku i to właśnie ta data jest symbolicznym początkiem historii Polskich Kolei Linowych.

BROWAR ORAZ OPACTWO SZCZYRZYCKIE

WYJAZDY POOBIEDNIE Z RABKI-ZDROJU.

40 MIN JAZDY OD RABKI-ZDROJU ZNAJDUJE SIĘ MIEJSCE NAJWAŻNIEJSZE DLA HISTORII PODHALA. OPACTWO CYSTERSÓW.

Podczas wycieczki poznacie Państwo historie powstania Podhala, zobaczycie unikatowe zbiory muzeum klasztornego, zobaczycie Sanktuarium Matki Bożej Szczyrzyckiej. Później, od środka poznacie produkcję piwa klasztornego oraz będziecie mogli degustować prosto ze zbiorników browar, który leżakuje czekając na butelkowanie.

KOPALNIA SOLI WIELICZKA

WYJAZDY POOBIEDNIE Z RABKI-ZDROJU.

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Kopalnia Soli „Wieliczka” dzisiaj to zarówno wielowiekowa tradycja jak i nowoczesność, kilkusetletnia historia i podziemne miasto z rozbudowaną infrastrukturą. Kopalnia to dorobek kilkudziesięciu pokoleń górników, pomnik historii Polski i narodu polskiego – marka, która istnieje w świadomości Polaków od stuleci.

KOPALNIA SOLI BOCHNIA

WYJAZDY POOBIEDNIE Z RABKI-ZDROJU.
GRUPA MINIMUM 15 OS.

Zwiedzanie bocheńskiej kopalni to niezwykłe opowiadanie o niebywałym trudzie pracy górników i czyhających na nich niemal na każdym kroku zagrożeniach, przedstawiony w sposób niezwykle przystępny dla wszystkich. Wyjątkową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna Ekspozycja Multimedialna, która pozwala na promowanie historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać prawdziwą górniczą kolejką lub przepłynąć łodzią. Zwiedzanie kopalni kończy się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja, boisko sportowe i plac zabaw dla dzieci.

ZAMEK ORAWSKI

Zamek Orawski (Oravský hrad), wybudowany został na sposób „orlego gniazda“, na skale nad rzeką Orava, w mieście Oravský Podzámok. Zamek był żupnym grodem  i siedzibą orawskich właścicieli posiadłości,  do których należała prawie cała Orawa.

Zamek tworzy dziś kompleks budowli, które odtwarzają kształt skały, na której stoi. W 1556 roku zamek dostał się w ręce rodu Thurzo, który przeprowadził jego dalekosiężną przebudowę. W roku 1611 Zamek Oravski uzyskał swój dzisiejszy wygląd.
Kompleks zamkowy składa się z dolnego, średniego i górnego zamku, pałaców, fortyfikacji i wież. Zwiedzających zainteresuje połączenie trzech bram wejściowych z tunelem, pod którym znajdują się  podziemne korytarze.

W najstarszych pomieszczeniach górnego zamku znajduje się ekspozycja archeologiczna. Ekspozycja  przyrodnicza jest umieszczona na dolnych piętrach środkowego zamku, a na górnym piętrze znajduje się ekspozycja etnograficzna. Historyczną ekspozycję tworzy kompleks średniowiecznych i renesansowych budynków zamku i ich pierwotne wyposażenie.

W SEZONIE LETNIM MOŻLIWE POŁĄCZENIE ZWIEDZANIA ZAMKU ZE SPŁYWEM ORAWĄ!

JASKINIA BIELSKA

Jaskinia Bielska (Belianska jaskyňa) jest jedną z najczęściej odwiedzanych udostępnionych jaskiń na Słowacji. Obecnie do zwiedzania dostępne jest 1370 m o przewyższeniu 125 m. Jaskinia odznacza się bogatą szatą naciekową. Trasa jest oświetlona, powadzi betonowym chodnikiem i schodami z poręczami liczącymi ponad 800 stopni.


TATRY WYSOKIE
SŁOWACJA


SPACER W KORONACH DRZEW
BACHLEDKA

Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka znajduje się w samym sercu majestatycznych lasów Pienińskiego Parku Narodowego. Trasa o długości ponad 600 m prowadzi przez urozmaicony gatunkowo las. Na trasie Ścieżki znajdują się tablice informacyjne w trzech językach (słowacki, angielski i polski) Dla tych, którzy lubią dreszczyk emocji są też odcinki 'przygodowe’, a na samym końcu ścieżki znajduje się wieża na której szczycie można przejść po siatce znajdującej się 32 m nad ziemią.


WYJAZDY SPACEROWE

 • DOLINA KOŚCIELISKA (trasa w dwie strony do schroniska PTTK na Hali Ornak – ok. 12 km.)
 • DOLINA CHOCHOŁOWSKA ( trasa w dwie strony do Polany Chochołowskiej – ok 18 km.)
 • DOLINA MAŁEJ ŁĄKI (trasa w dwie strony do Wielkiej Polany Małołąckiej ok. 7 km.)
 • DOLINA BIAŁEGO (cała trasa ok. 7 km.)
 • WIEŻA NA GORCU
 • WIEŻA NA MOGIELICY
 • WIEŻA NA LUBANIU
 • WIEŻA NA KOZIARZU
 • WIEŻA NA MAGURKACH
 • REZERWAT BIAŁA WODA
 • REZERWAT WĄWÓZ HOMOLE
 • REZERWAT WYSOKIE SKAŁKI


ŁOMNICKI SZCZYT


SPŁYW DUNAJCEM


GORCE TRIP


WADOWICE – DOM RODZINNY JP II


ZAMEK W CZORSZTYNIE I GÓRA WDZAR


ZAMEK DUNAJEC – SPISKA KRAINA


BASENY TERMALNE SIARKOWE VRBOV (SŁOWACJA)


Ważne!

Ilość miejsc na poszczególne wyjazdy jest zawsze ograniczona.
Rezerwacje miejsc na wycieczkach, przy których bilety wstępu należy wykupić z kilkudniowym wyprzedzeniem zamykamy maksymalnie 3 dni przed terminem realizacji.

PUNKTY ODBIORU

LISTA OŚRODKÓW Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY I ODBIERAMY
BEZPOŚRENIO Z NICH ORAZ ODWOZIMY POD DRZWI.